O nas

O naszej placówce

„Milagros” to malowniczo położony dom u podnóża Beskidów. Placówka przeznaczona jest dla osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, wpisana jest do rejestru placówek wojewody Śląskiego. Zlokalizowani jesteśmy w sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, do nas jest bardzo dogodny dojazd paroma liniami komunikacji miejskiej. Nasi podopieczni przychodzą do nas ze swoimi lękami i obawami, staramy się by w swoim nowym domu poczuli się swobodnie, bezpiecznie i dobrze. Większość osób chciałaby być zdrowa, młoda i samodzielna, niestety życie niesie różne niespodzianki i nie zawsze wszystko układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Gdy ktoś z naszych bliskich zaczyna chorować i niedomagać rodzina staje przed problemami z których istnienia nie zdawała sobie dotąd sprawy, czasami zdarzają się sytuacje w których nie mamy możliwości zapewnienia opieki w domu lub opieka ta z różnych przyczyn może być niewystarczająca.

Wyjściem z takiej trudnej , a niejednokrotnie bolesnej sytuacji może być skorzystanie z naszej całodobowej opieki i pielęgnacji. Wszystkie codzienne rytuały wprowadzają pewien rytm, który daje naszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Staramy się zachęcać naszych podopiecznych do samodzielności, mobilizować do aktywności, która jest formą rehabilitacji, a ta z kolei poprawia sprawność i wydłuża czas pozostawania częściowo niezależnym.